Základní škola a Mateřská škola Dolní Poustevna, p.o.
Základní škola a Mateřská škola Dolní Poustevna, p.o.

DEN OCHRANY ČLOVĚKA

DEN OCHRANY ČLOVĚKA 1

Více fotografií ve fotogalerii.

V pondělí 28. 6. 2021 proběhl na naší ZŠ projektový den Den ochrany člověka.

Obsahem první části programu pro žáky druhého stupně bylo plnění testových otázek a vytváření komiksu s tematikou mimořádné události.  Ve druhé části plnily smíšené týmy ze 6., 7. a 8. třídy úkoly na vědomostně - dovednostních stanovištích, která pro ně připravili žáci 9. třídy spolu s vyučujícími. Žáci uplatnili své vědomosti z první pomoci, obsahu lékarničky, evakuačního zavazadla, složek IZS, dopravní výchovy, hasicích přístrojů, práce s mapou, chování za mimořádných událostí, nechyběly ani poznávačky rostlin, turistických značek a lidských orgánů.

První tři družstva s nejvyšším počtem získaných bodů byla odměněna. Na prvním místě se umístilo družstvo - Eva Camou, Danča Gregusová a Maruška Salabová.

Děkuji žákům 9. třídy a kolegům z druhého stupně za pomoc s přípravou projektového dne.

Bc. Ivana Bílková

Počasí nám přálo a tak se všechny třídy  i. stupně vydaly na Čtverec, kde již byly připraveny úkoly s otázkami z oblasti zdravovědy, přírodovědy a vlastivědy. Po příchodu na výletiště byli žáci následně rozděleni  do pětičlenných skupinek- jeden žák z každé třídy. Spoléhalo se na pomoc starších žáků mladším a také na týmovou spolupráci.

Hned na startu je čekal úkol s řešením případného zranění a poskytnutím první pomoci. Všichni si společně dokázali poradit a správně určili postup ošetření. Poté se rozběhli na další stanoviště s připravenými otázkami. Všechny skupinky zadané úkoly splnily a vyřešily tak skrytou tajenku.

Posledním zadaným úkolem bylo nakreslit, jak by se sami žáci pokusili chránit přírodu. Velmi chválím všechny snaživé žáky, kteří se ve svých skupinkách zhostili daného úkolu a vytvořili tak krásné obrázky s tématy třídění, první pomoci, uklizením odpadků z přírody a nebo  krmením zvěře v zimě.

Po pohybových a sportovních  aktivitách na závěr jsme se všichni ve zdraví a v pořádku vrátili do budovy školy.

Za všechny zúčastněné mohu říci, že se nám náš společný projektový den  vydařil a všem se pobyt na čistém vzduchu velice líbil. Jménem školy děkuji panu Hynku Jirmanovi za umožnění vstupu na Čtverec a díky také patří kolegyním z I. stupně, které se aktivně zapojily a s průběhem projektového dne mi pomohly.

Lenka Mitošinková

Datum vložení: 29. 6. 2021 9:21
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2021 8:10
Autor:

Základní škola

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Rychlý kontakt

ZŠ a MŠ Dolní Poustevna, příspěvková organizace
Tyršova 302, 
407 82 Dolní Poustevna

IČO:
70982911

bank. spojení:
KB č. ú.
78-5213550287/0100

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Škola paměti národa